1. osakilpailu 5.2.2005

  1. Kotkan Autoexpertit, Civic (Jukka Riikonen, Esa Vikman, Juha Vilkas ja Jari-Pekka Kuhlström) 134 krs
  2. isiliising Team, Golf (Paavo Töytäri, Laura Riikonen ja Ville Ritola) -30,31 s
  3. Kausalan Autotarvike Team, Colt (Pekka Savolainen, Mika Tapio, Tomi Raussi ja Aku Kaukoluoto) -43,72 s
  4. Team Öljy-Hetki, Corolla (Ari Liljeqvist, Juhani Lamminen, Esa Juntto ja Jarmo Antikainen) -2 krs
  5. Ahonen Compétition, Peugeot (Kerkko, Karri, Kimmo ja Keijo Ahonen) -2 krs
  6. Racing Mon a´mour, Renault (Kari Kinnunen, Seppo Malm, Timo Järvinen ja Sami Halonen) -3 krs
  7. Team TEBOIL Helilä, Cherry (Petri Klaavu, Mika Simola ja Jarno Pulkkinen) -5 krs
  8. Lohi Team, Cherry (Ismo Henttu, Ari Pentti ja Toni Näppi) -7 krs
  9. Team Jarmat, Volvo (Petri Tatti, Joni Tatti, Matti Laaksonen ja Timo Teittinen) -11 krs
  10. NonStop Racing, Alfa-Romeo ( Jari Tikka, Veli Happo, Tapio Kotka, Juha Happo) -11 krs
  11. Hinauspalvelu Team, BMW (Mari ja Pasi Silventoinen, Andreas Rämänen ja Joni Hänninen) -12 krs
  12. Team Kolme Apinaa, Prelude (Anders Anttila, Tommi Tohmo ja Erkki Hiltunen) -15 krs
  13. Team Pakoputkihuolto, Lada (Anders Anttila, Tommi Tohmo, Jani Hosko ja Erkki Hiltunen) -21 krs
  14. Russian Power Racing, Lada (Sami Skippari, Lari Seppälä, Antti Marttila ja Rami Hynninen) -50 krs
  15. Anvil Crom Inc, Datsun 100A (Timi Rokka, Sami Skippari, Lari Seppälä ja Pyry Petri Kurko) hyl

2. osakilpailu 19.2.2005

  1. Racing Mon a´mour, Renault (Kari Kinnunen, Seppo Malm, Timo Järvinen ja Sami Halonen) 133 krs
  2. Ahonen Compétition, Peugeot (Kerkko, Karri, Kimmo ja Keijo Ahonen) -17,84 s
  3. Kausalan Autotarvike Team, Colt (Pekka Savolainen, Mika Tapio, Tomi Raussi ja Aku Kaukoluoto) -49,97 s
  4. Kotkan Autoexpertit, Civic (Jukka Riikonen, Juha Vilkas ja Jari-Pekka Kuhlström) -1 krs
  5. Team Kolme Apinaa, Prelude (Anders Anttila, Tommi Tohmo ja Erkki Hiltunen) -1 krs
  6. Lohi Team, Cherry (Ismo Henttu, Ari Pentti ja Toni Näppi) -5 krs
  7. Anvil Crom Inc, Datsun 100A (Timi Rokka, Sami Skippari, Lari Seppälä ja Pyry Petri Kurko) -6 krs
  8. Team Jarmat, Volvo (Petri Tatti, Joni Tatti, Matti Laaksonen ja Timo Teittinen) -7 krs
  9. Team TEBOIL Helilä, Cherry (Ismo Räty, Petri Klaavu, Mika Simola ja Jarno Pulkkinen) -9 krs
  10. isiliising Team, Golf (Paavo Töytäri, Laura Riikonen ja Ville Ritola) -9 krs
  11. Hinauspalvelu Team, BMW (Mari Silventoinen, Andreas Rämänen, Juha Töytäri ja Joni Hänninen) -9 krs
  12. Team Öljy-Hetki, Corolla (Ari Liljeqvist, Juhani Lamminen ja Esa Juntto ) -10 krs
  13. NonStop Racing, Alfa-Romeo ( Jari Tikka, Veli Happo, Tapio Kotka, Juha Happo) -10 krs
  14. Team Pakoputkihuolto, Lada (Anders Anttila, Tommi Tohmo, Jani Hosko ja Erkki Hiltunen) -14 krs
  15. Russian Power Racing, Lada (Sami Skippari, Lari Seppälä, Antti Marttila ja Rami Hynninen) -48 krs

Pistetilanne 2/3 osakilpailua

  1. Kotkan Autoexpertit 33
  2. Racing Mon a'mour 31
  3. Kausalan Autotarvike 30
  4. Ahonen Conpétition 29
  5. isiliising Team 24
  6. Lohi Team 20
  7. Team Öljy-Hetki 18
  8. NonStop Racing 18
  9. Team TEBOIL Helilä 18
  10. Team Kolme Apinaa 17
  11. Team Jarmat 17
  12. Hinauspalvelu Team 12
  13. Anvil Crom Inc. 10
  14. Team Pakoputkihuolto 7
  15. Russian Power Racing 5

3. osakilpailu 27.2.2005

  1. Kausalan Autotarvike Team, Colt (Pekka Savolainen, Mika Tapio, Tomi Raussi ja Aku Kaukoluoto) 134 krs
  2. Team Öljy-Hetki, Corolla (Juhani Lamminen, Ari Hämäläinen ja Jarmo Antikainen) -9,32 s
  3. Kotkan Autoexpertit, Civic (Jukka Riikonen, Juha Vilkas ja Jari-Pekka Kuhlström) -17,08 s
  4. Racing Mon a´mour, Renault (Timo Ylihakola, Seppo Malm, Timo Järvinen ja Sami Halonen) -4 krs
  5. Ahonen Compétition, Peugeot (Kerkko, Karri, Kimmo ja Keijo Ahonen) -5 krs
  6. Team TEBOIL Helilä, Cherry (Petri Klaavu, Mika Simola ja Jarno Pulkkinen) -5 krs
  7. Team Jarmat, Volvo (Petri Tatti, Joni Tatti, Matti Laaksonen ja Timo Teittinen) -5 krs
  8. Lohi Team, Cherry (Ismo Henttu, Ari Pentti ja Toni Näppi) -6 krs
  9. isiliising Team, Golf (Jukka Riikonen, Laura Riikonen ja Ville Ritola) -6 krs
  10. Team Pakoputkihuolto, Lada (Anders Anttila, Tommi Tohmo, Jani Hosko ja Erkki Hiltunen) -6 krs
  11. Team Kolme Apinaa, Prelude (Anders Anttila, Tommi Tohmo ja Erkki Hiltunen) -10 krs
  12. NonStop Racing, Alfa-Romeo ( Janne Laine, Veli Happo, Tapio Kotka, Juha Happo) -13 krs
  13. Russian Power Racing, Lada (Sami Skippari, Lari Seppälä, Antti Marttila ja Rami Hynninen) -17 krs
  14. Hinauspalvelu Team, BMW (Mari ja Pasi Silventoinen, Andreas Rämänen ja Joni Hänninen) -19 krs
  15. Anvil Crom Inc, Datsun 100A (Timi Rokka, Sami Skippari, Lari Seppälä ja Pyry Petri Kurko) -24 krs

Sarjan lopputulokset

  1. Kausalan Autotarvike 50,
  2. Kotkan Autoexpertit 48
  3. Racing Mon a'mour 44
  4. Ahonen Conpétition 41
  5. Team Öljy-Hetki 35
  6. isiliising Team 32
  7. Team TEBOIL Helilä 29
  8. Lohi Team 29
  9. Team Jarmat 27
  10. Team Kolme Apinaa 23
  11. NonStop Racing 23
  12. Hinauspalvelu Team 15
  13. Team Pakoputkihuolto 14
  14. Anvil Crom Inc. 12
  15. Russian Power Racing 9

Kannatusjäsenet