Tulokset 2013

1. osakilpailun 19.1.13 tulokset:

1) FF Sweet Seventeen, Colt (Jarmo Harju, Toni Thorström ja Markku Hienonen) 134 krs
2) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) – 2 krs
3) POP Team, Golf (Matti Mäkelä, Juha Alppirinne, Jorma Puntti ja Ilmo Korpijoki) – 3 krs
4) Jätehuolto Team, Astra (Harri Virtanen, Ville Virtanen ja Andrus Narusk) – 4 krs
5) KoneYkköset, Civic (Timi Simola, Jussi Räty ja Petri Karhu)– 25 krs. 

 

 

2. osakilpailun 9.2.13 tulokset:

1) Jätehuolto Team, Astra (Harri Virtanen, Ville Virtanen ja Andrus Narusk) 131 krs
2) FF Sweet Seventeen, Colt (Jarmo Harju, Timi Rokka ja Markku Hienonen) -54,30 sek
3) Gulf Team, BMW (Joni ja Petri Tatti) – 5 krs
4) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Juha Happo, Tapio Kotka, Veli Happo ja Kai Walden) – 14 krs
5) POP Team, Golf (Matti Mäkelä, Juha Alppirinne, Jorma Puntti ja Vesa Pohjankoski) – 16 krs
6) Womppi Racing, Scirocco (Paavo ja Juha Töytäri) – 22 krs
6) KoneYkköset, Civic (Timi Simola, Jussi Räty ja Petri Karhu) – 24 krs.

 

 

3. osakilpailun 24.2.13 tulokset:

Etuvetoluokka:
1) FF Sweet Seventeen, Colt (Timi Rokka ja Markku Hienonen) 140 krs
2) Jätehuolto Team, Astra (Harri Virtanen, Ville Virtanen ja Andrus Narusk) – 7,79 sek
3) Ice Racing, Golf (Jarmo Harju, Jukka Riikonen ja Jari-Pekka Kuhlström) – 1 krs
4) POP Team, Golf (Vesa Pohjankoski, Juha Alppirinne, Jorma Puntti ja Ilmo Korpijoki) – 6 krs
5) KoneYkköset, Civic (Timi Simola, Jussi Räty ja Petri Karhu) – 33 krs

Takavetoluokka:
1) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) 134 krs
2) Silver Racing, BMW (Pasi Silventoinen, Pekka Soinila ja Jani Turunen) – 9 krs
3) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Juha Happo, Tapio Kotka, Veli Happo ja Petri Enberg) – 10 krs

 

 

Sarjan lopputilanne 3/3 osakilpailua

Etuvetoluokka:
1) FF Sweet Seventeen 57
2) Jätehuolto Team 52
3) POP Team 47
4) KoneYkköset 37
5) Ice Racing 15
6) Womppi Racing 13

Takavetoluokka:
1) Gulf Team 60
2) NonStop Racing 32
3) Silver Racing 17

Tulokset 2012

1. osakilpailun 5.2.12 tulokset:

Etuvetoluokka:
1) Team Flop, Sunny (Sami Kauppila, Miika Mahalakoivu ja Jarmo Harju) 138 krs, 
2) FF Sweet Seventeen, Colt (Timi Rokka, Toni Thorström ja Markku Hienonen) - 5,05 sek, 
3) Womppi Racing, Mazda (Paavo ja Juha Töytäri) - 4 krs, 
4) Maanrakennus Team, Corolla (Juhana Karnaattu, Sampsa Turpeinen ja Emmi Häkkinen) - 7 krs. 

Takavetoluokka:
1) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) 134 krs, 
2) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Juha Happo, Veli Happo ja Tapio Kotka) - 8 krs. 

2. osakilpailun 11.2.12 tulokset:

Etuvetoluokka:
1) Team Flop, Sunny (Sami Kauppila, Miika Mahalakoivu ja Jarmo Harju) 141 krs, 
2) FF Sweet Seventeen, Colt (Esa Juntto, Toni Thorström ja Markku Hienonen) - 1 krs, 
3) Maanrakennus Team, Corolla (Sampsa Turpeinen, Emmi Häkkinen ja Juhana Karnaattu) - 6 krs, 
4) Team Hietapohja, Integra (Herkko Hietapohja, Teemu Kuukkula ja Hemmo Hietapohja) - 12 krs. 

Takavetoluokka:
1) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) 138 krs, 
2) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Petri Enberg, Juha Happo, Veli Happo ja Tapio Kotka) - 3krs. 

3. osakilpailun 25.2.12 tulokset:

Etuvetoluokka:
1) Womppi Racing, Mazda (Paavo ja Juha Töytäri) 146 krs,
2) Team Flop, Sunny (Sami Kauppila, Miika Mahalakoivu ja Jarmo Harju) - 2 krs,
3) Maanrakennus Team, Corolla (Sampsa Turpeinen, Ari-Pekka Häkkinen ja Olli-Pekka Vilola) - 4 krs,
4) FF Sweet Seventeen, Colt (Timi Rokka ja Markku Hienonen) - 100 krs. 

Takavetoluokka:
1) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) 136 krs,
2) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Kari Savolainen, Juha Happo, Veli Happo ja Tapio Kotka) - 6 krs,
3) Silver Racing, BMW (Pasi Silventoinen, Pekka Ylätalo ja Jani Turunen) - 7 krs. 

Loppupisteet:

Etuvetoluokka:
1) Team Flop 57,
2) FF Sweet Seventeen 46,
3) Maanrakennus Team 42,
4) Womppi Racing 35,
5) Team Hietapohja 12.

Takavetoluokka:
1) Gulf Team 60,
2) NonStop Racing 51,
3) Silver Racing 15. 

Tulokset 2011

3. osakilpailu 20.2.11, tulokset:

Pisteet 3/3 osakilpailun jälkeen:

Etuvetoluokka: 1) Team Flop 60, 2) FF Sweet Seventeen 49, 3) Murska Team 40, 4) MP Kaivu 34, 5) Nortamaa Racing 27, 6) Maanrakennus Team 27, 7) Hyväntuulen Auto Racing 10. 

Takavetoluokka: 1) Gulf Team 60, 2) NonStop Racing 51, 3) Team Nortamaa 30.

2. osakilpailu 5.2.11, tulokset:

Pisteet 2/3 osakilpailun jälkeen:

Etuvetoluokka: 1) Team Flop 40, 2) FF Sweet Seventeen 32, 3) Nortamaa Racing 27, 4) Maanrakennus Team 27, 5) Murska Team 25, 6) MP Kaivu 22, 7) Hyväntuulen Auto Racing 10. 

Takavetoluokka: 1) Gulf Team 40, 2) NonStop Racing 34, 3) Team Nortamaa 30.

1. osakilpailu 16.1.11, tulokset:

Etuvetoluokka: 1) Team Flop, Sunny (Sami Kauppila, Miika Mahalakoivu ja Jarmo Harju) 140 krs, 2) Nortamaa Racing, Corolla (Karri Pakkanen, Antti Häkkänen ja Kalle Vitikainen) - 1 krs, 3) FF Sweet Seventeen, Colt (Timi Rokka, Toni Thorström ja Markku Hienonen) - 3 krs, 4) Murska Team, Corolla (Matti Martikainen, Ari-Pekka Häkkinen ja Jukka Turpeinen) -11 krs, 5) Maanrakennus Team, Corolla (Olli-Pekka Vilola, Janne Laulajainen ja Esko Hujanen) - 14 krs, 6) MP KAIVU, Integra (Herkko Hietapohja, Antti Meriläinen, Kristel Jersova ja Satu Törö-Hietapohja) - 127 krs.

Takavetoluokka: 1) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) 135 krs, 2) Nortamaa Racing, Sierra (Kalle Vitikainen, Karri Pakkanen ja Antti Pakkanen) - 1 krs, 2) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Kai Waldén, Juha Happo, Veli Happo ja Tapio Kotka) - 3 krs.

Tulokset 2010

Kauden 2010 kaikki tulokset löytyvät myös täältä.

 

3. osakilpailu 20.2.10 tulokset:

Etuvetoluokka: 1) Nortamaa Racing, Corolla (Karri Pakkanen, Markku Mitikka, Antti Häkkänen ja Kalle Vitikainen) 142 krs, 2) FF Sweet Seventeen, Charade (Timi Rokka, Toni Thorström ja Markku Hienonen) -16,06 sek, 3) Maanrakennus Team, Corolla (Ollipekka Vilola, Ari-Pekka Häkkinen, Esko Hujanen ja Janne Laulajainen) -1 krs, 4) Team Flop, Sunny (Jarmo Harju, Miika Mahalakoivu ja Sami Kauppila) -3 krs, 5) PiHi SportMotors, Integra (Hemmo Hietapohja, Herkko Hietapohja, Juhana Karnaattu ja Atte Kohtaniemi) -136 krs.

Loppupisteet: 1) Nortamaa Racing 57, 2) Team Flop 50, 3) FF Sweet Seventeen 44, 4) Maanrakennus Team 41, 5) PiHi SportMotors 39.

Takavetoluokka: 1) Nortamaa Racing, Sierra (Karri Pakkanen, Markku Mitikka, Antti Häkkänen ja Kalle Vitikainen) 138 krs, 2) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) -1 krs, 3) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Veli Happo, Juha Happo, Tapio Kotka ja Kai Waldén) -4 krs, 4) Pakoputkihuolto Racing Team, Lada (Anders Anttila, Timi Rokka, Erkki Hiltunen ja Tommi Tohmo) -8 krs, 5) Silver Racing, BMW (Pasi Silventoinen, Jani Turunen ja Pekka Soinila) -9 krs. 

Loppupisteet: 1) Nortamaa Racing 60, 2) Gulf-Team 51, 3) NonStop Racing 42, 4) Silver Racing 28, 5) Pakoputkihuolto Racing 38.

 




 

2. osakilpailu 6.2.10, tulokset:

Etuvetoluokka: 1) Nortamaa Racing, Corolla (Karri Pakkanen, Markku Mitikka ja Kalle Vitikainen) 131 krs, 2) Team Flop, Sunny (Jarmo Harju, Miika Mahalakoivu ja Sami Kauppila) -18,12 sek, 3) FF Sweet Seventeen, Charade (Timi Rokka, Toni Thorström ja Markku Hienonen) -1 krs, 4) Maanrakennus Team, Corolla (Ollipekka Vilola, Ari-Pekka Häkkinen, Esko Hujanen ja Janne Laulajainen) -2 krs, 5) PiHi SportMotors, Integra (Hemmo Hietapohja, Herkko Hietapohja, Juhana Karnaattu ja Atte Kohtaniemi) -3 krs.

Pistetilanne 2/3 kisaa: 1) Team Flop ja Nortamaa Racing 37, 3) PiHi SportMotors ja FF Sweet Seventeen 27, 5) Maanrakennus Team 26.

Takavetoluokka: 1) Nortamaa Racing, Sierra (Karri Pakkanen, Markku Mitikka ja Kalle Vitikainen) 129 krs, 2) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) -2 krs, 3) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Veli Happo, Juha Happo ja Kai Waldén) -2 krs, 4) Silver Racing, BMW (Pasi Silventoinen, Jani Turunen ja Pekka Soinila) -5 krs, 4) Pakoputkihuolto Racing Team, Lada (Anders Anttila, Jari-Pekka Kuhlström, Erkki Hiltunen ja Tommi Tohmo) -8 krs.

Pistetilanne 2/3 kisaa: 1) Nortamaa Racing 40, 2) Gulf-Team 34, 3) Silver Racing 28, 4) NonStop Racing 27, 5) Pakoputkihuolto Racing 25.

 




 

1. osakilpailu 24.1.10, tulokset:

Etuvetoluokka: 1) Team Flop, Sunny (Jarmo Harju, Miika Mahalakoivu ja Sami Kauppila) 134 krs, 2) Nortamaa Racing, Corolla (Antti Häkkänen, Karri Pakkanen, Markku Mitikka ja Kalle Vitikainen) -2 krs, 3) PiHi SportMotors, Integra (Hemmo Hietapohja, Herkko Hietapohja, Juhana Karnaattu ja Atte Kohtaniemi) -12 krs, 4) Maanrakennus Team, Corolla (Ari-Pekka Häkkinen, Esko Hujanen ja Janne Laulajainen) -14 krs, 5) FF Sweet Seventeen, Charade (Timi Rokka, Toni Thorström ja Markku Hienonen) -26 krs.

Takavetoluokka: 1) Nortamaa Racing, Sierra (Karri Pakkanen, Markku Mitikka ja Kalle Vitikainen) 134 krs, 2) Gulf Team, BMW (Joni Tatti, Timo Adolfsen ja Petri Tatti) -2 krs, 3) Silver Racing, BMW (Pasi Silventoinen, Jani Turunen ja Pekka Soinila) -4 krs, 4) Pakoputkihuolto Racing Team, Lada (Anders Anttila, Jari-Pekka Kuhlström, Erkki Hiltunen ja Tommi Tohmo) -6 krs, 5) NonStop Racing, Alfa-Romeo (Veli Happo, Juha Happo, Kai Walden ja Sami Kotka) -67 krs.

Kannatusjäsenet